BETPAS789 2022 GİRİŞ ADRESİ

Betpas789 giriş adresi değişti. Betpas789 yeni adresi oldu. Betpas789 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas789 Girişi.

Betpas789 Giriş

Bu yıl 51’incisi düzenlenen New York Maratonu’nu erkeklerde Kenyalı Evans Chebet (33), hanımlarda ise aynı ülkeden Sharon Lokedi (28) kazanmıştır.

New York’ta, Staten Island’dan başlayıp Brooklyn, Queens ve Bronx geçildikten sonrasında Manhattan’daki Central Park’ta sonlanmış olan maratonun kazananları belli oldu.

Yarışı önde götürmüş olan Brezilyalı atlet Daniel Do Nascimento’nun yere yığılmasının peşinden Chebet, ilk sıraya yerleşirken sıcak havaya ve neme karşın birinciliği bırakmadı.

19 Nisan’da meydana getirilen Boston Maratonu’nu da kazanan Kenyalı atlet, maratonu 2 saat 8 dakika 41 saniyede tamamladı.

Erkeklerde, Etiyopyalı Shura Kitata 2 saat 8 dakika 54 saniye ile ikinci, Hollandalı Abdi Nageeye üçüncü sırayı aldı.

Hanımlarda Sharon Lokedi ilk kez katılmış olduğu maratonda birinci geldi

New York Maratonu’nun hanım birincisi gene aynı ülkeden, yarışa ilk kez katılan ve 2 saat 23 dakika 23 saniyede bitiş çizgisine ulaşan Sharon Lokedi oldu.

Bayanlar kategorisinde İsrailli Lonah Chemtai Salpeter 2 saat 23 dakika 30 saniyeyle ikinciliği, Etiyopyalı dünya şampiyonu Gotytom Gebreslase üçüncülüğü elde etti.

150 ülkeden katılımın gerçekleştiği 51. New York Maratonu, tarihinin en sıcak koşulları içinde gerçekleşirken, şehirdeki ısı 22 derecenin üstüne çıktı.

2021’de düzenlenen 50. New York Maratonu’nu da erkeklerde Kenyalı Albert Korir, hanımlarda ise aynı ülkeden Peres Jepchirchir kazanmıştı.

New York Maratonu

Bu yıl 51. kez düzenlenen New York Maratonu’na, havanın güzel olması ve Kovid-19 engellemelerinin tamamen kaldırılması sonrasında katılım sayısı salgın döneminden bu yana ilk kez 50 bini geçti.

Staten Island Verrazzano Köprüsü’nden süregelen yarış, simgesel olarak New York’un 5 bölgesini de geçerek Manhattan Central Park bitiş çizgisinde sonlandı.

New York Maratonu, 2020’de Kovid-19 salgını sebebiyle iptal edilirken 2021’de engellemeler sebebiyle 25 bin civarında koşucuyla gerçekleşmişti.

 

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu