BETPAS789 2022 GİRİŞ ADRESİ

Betpas789 giriş adresi değişti. Betpas789 yeni adresi oldu. Betpas789 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas789 Girişi.

Betpas789 Giriş

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) Başkanı Cengiz Toksöz, “Şu anda 600’den fazla kulübümüz, 12 bini aşan lisanslı sporcumuz var. Bizim hedefimiz bu rakamların fazlaca daha üstüne çıkmak. İki yılı salgın döneminde geçirdiğimizi düşünürsek, bu rakamlar bizi Türk okçuluğunun ileriye doğru taşınması adına umutlandırıyor.” dedi.

Toksöz, federasyon tarafınca düzenlenen Konya Minikler, Yıldızlar ve Gençler Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası ve Hava Koşusu için geldiği kentte Türk okçuluğunun geleceğini AA muhabirine değerlendirdi.

Ortalama üç yıl ilkin kurulan bir federasyon olmalarına karşın büyük bir ivme kazandıklarını ifade eden Toksöz, “Gençlerin bu spora ilgisi hakkaten fazlaca ciddi bir noktaya doğru aşama kaydediyor. Şu anda 600’den fazla kulübümüz, 12 bini aşan lisanslı sporcumuz var. Bizim hedefimiz bu rakamların fazlaca daha üstüne çıkmak. İki yılı salgın döneminde geçirdiğimizi düşünürsek, bu rakamlar bizi Türk okçuluğunun ileriye doğru taşınması adına umutlandırıyor.” diye konuştu.

Gençlerin okçulukla ilgili turnuvalara katılmasına fazlaca ehemmiyet verdiklerini vurgulayan Toksöz, “Minikler, gençler ve yıldızlar kategorisi bu anlamda bizim geleceğimiz Türk okçuluğunun gelişmesine ve bu mirasa haiz çıkacak olan onlar.” ifadesini kullandı.

– Federasyon, 65 ile temsilci atadı

Toksöz, Türk okçuluğunun kapasitesinin ve potansiyelinin fazlaca fazla bulunduğunu belirtti.

Amacın bir tek yay gerip ok atmaktan ibaret olmadığını vurgulayan Toksöz, “Giysileriyle, ritüelleriyle, kullanılan ekipmanlarıyla tarihimizi de yaşatmaya çalışıyoruz. Federasyon olarak 65 ile temsilci atadık. Bunu 81 ile yaydığımız vakit, Türk okçuluğunun önlenemez yükselişi devam edecek.” şeklinde konuştu.

Zamanı sporun yaşatılmasında, federasyon olarak ellerinden gelen gayreti göstereceklerini özetleyen Toksöz, şunları kaydetti:

“Tozkoparan İskender benzer biçimde dizilerin bu spora öncülük etmesi farkındalığı arttırıyor. Dünya Etnospor Konfederasyonunun düzenlemiş olduğu Etnospor Kültür Festivali ve Dünya Göçebe Oyunları’nın bu yıl devletimizde düzenlemesi benzer biçimde internasyonal organizasyonlar, Türk okçuluğunun tanıtılmasında ailelerin de ilgisini cezbediyor. Aileler de bu sporun yaşatılması adına çocuklarını okçuluğa yönlendiriyor. Biz bir tek niceliğe bakmıyoruz. Kalite olarak da iyi sporcular yetiştirmek istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu