BETPAS789 GİRİŞ

Betpas789 güncel girişini kullanın. Betpas789 yeni adresi oldu. Betpas789 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas789 Girişi.

Betpas789 Giriş

Trabzonspor’da iki değişik dönemde vazife alan tecrübeli teknik adam Vahid Halilhodzic, Karadeniz ekibini çalıştırdığı dönemde bordo-mavili takımın yıldız futbolcusuyla yaşamış olduğu kavga hakkında ilk kez konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Fransa Yvelines’te bulunan evi hırsızlar tarafınca soyularak 80 bin euroluk zarara uğrayan Trabzonspor’un eski teknik adamı Vahid Halilhodzic, Fransız basının önde gelen gösterim organlarından So Foot dergisinin sorularını yanıtlayarak bordo-mavili takımda vazife almış olduğu günler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu.

2005-2006 ve 2014-2015 sezonlarında toplam 44 maç Trabzonspor’u çalıştıran 70 yaşındaki başarı göstermiş teknik adam, son olarak Fas’ın başlangıcında vazife almış ve Fas’ı 2022 Dünya Kupası’na taşıyarak 4 değişik ekibi Dünya Kupası’na taşıyan ilk teknik direktör olarak adını futbol evveliyatına yazdırmıştı.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA EVİ SOYULMUŞTU

Geçtiğimiz hafta 70 yaşındaki teknik insanın Yvelines’teki evine giren hırsızlar toplam 80 bin euroluk mücevher, para ve saatleri alarak kayıplara karışmış, tecrübeli teknik adam yaşanmış olan vaka sonrasında polise giderek hırsızlardan şikayetçi olmuştu.

So Foot dergisinin sorularını yanıtlayan Boşnak teknik adam, Fas’ın başlangıcında vazife almış olduğu günlerde bazı oyuncuların Fas Ulusal Ekibi için oynamayı kabul etmediklerini deklare etti. Fransa’yı ‘dünyanın en güzel ülkesi’ olarak tanımlayan Halilhodzic, kendisinden sonrasında göreve gelen antrenörlere miras bıraktığını altını çizdi.

“BANA ‘PİSLİK’ DEDİ”

Brezilya’da düzenlenen 2014 Dünya Kupası’nda Cezayir ile yaşamış olduğu zamanı başarı hakkında da konuşan kurt hoca, 2014 Dünya Kupası’nın peşinden İngiltere ve İtalya’dan gelen teklifleri reddederek Trabzonspor’a imza attığını ve bordo-mavili kulüpte Fransız atak oyuncusu Florent Malouda ile münakaşa yaşadığını, Fransız oyuncunun kendisine ‘pislik’ söylediğini söylemiş oldu.

Japonya Ulusal Ekip’ında vazife almış olduğu günlerden de bahseden Boşnak hoca Japonya’da kadroda kimlerin yer alacağına sponsorların karar verdiğini vurgulayarak şunları söylemiş oldu:

“Bazı oyuncular Fas Ulusal Ekibi için oynamayı kabul etmiyordu. Çevreleri İspanya ya da Fransa için oynamalarını istiyordu. Sonrasında biz Dünya Kupası bileti alınca karar değiştirdiler. Kinshasa’da, darbe zamanı Gine’de bizimle birlikte olmalıydılar. İnsanlar devamlı Guardiola hakkında konuşuyor. Büyük ekip antrenörleri topa haiz olma, direkt oyun şeklinde insanların duymak istediği şeylerden konuşmayı seviyorlar. Fakat daha ilkin asla Lille kulübüyle Şampiyonlar Ligi’nde savaşım ettiler mi acaba? Dünyanın nerede ise her yerini gezdim ve bana nazaran dünyanın en güzel ülkesi Fransa. Beni tek endişelendiren ise Fransız toplumu, tamamıyle soğuk ve buruk bir cemiyet.

FAS BENİM YAKALADIĞIM BAŞARIYI HİÇBİR ZAMAN YAKALAMADI

Fas Ulusal Takımının başına geçtiğimde minimum 1000 kaset izledim. Takımın yüzde 80’ini değiştirdim. İyi oyuncuları bulmak gerekiyordu. Beni güvenilir kılan aldığımız sonuçlar oldu. Fas Ulusal Ekibi elemelerde benim yakaladığım başarıyı hiçbir vakit yakalamadı. Katar’da olmak yerine burada yağmurun altındayım. Hakikaten üç yıl süresince Fas Ulusal Ekibi projesine adamıştım kendimi, fakat netice olarak gene kaçırdığım bir Dünya Kupası oldu. Yaşam. Kendimi övmek istemiyorum fakat taktik biliyorum. Defansif boyutu kolay fakat ofansif açıdan bin tane olanak var. Japonya’da da benzer bir durum olmuştu, fakat asla konuşulmadı.

CEZAYİR, ALMANYA’YI MAHVETTİ

2014 senesinde Almanya tüm takımları mahvetti. Yalnız Cezayir Ulusal Ekibi ile kısaca biz Almanya’yı mahvettik. Benim belirli bir sistemim yok, her takıma ve maça nazaran uyum sağlarım, her maç yeni bir mücadeledir.

BİR OYUNCUNUN ANNESİ AĞLAYARAK BENİ ARADI

Dünya Kupası’nda Fransa’yı destekliyorum. Didier Deschamps, Juventus ekolü. Pragmatizm ve Realizm kısaca kazanmak. Fas Ulusal Ekip ekibine dahi bakmadım. Elemelerde kadroda olan fakat DK kadrosunda olmayan bir oyuncunun anası ağlayarak beni aradı.

JAPONYA’DA KADRODA KİMLERİN YER ALACAĞINI SPONSORLAR BELİRLİYORDU

Japonya’da kadroda kimlerin yer alacağını sponsorlar belirliyordu. Bazı oyuncularımız sakattı, bazıları da oynamıyordu, bu adların yerine ekibe gençleri almak istedim, kabul etmediler. İletişimimin fena bulunduğunu bahane ederek beni gönderdiler.

İTALYAN DEVİNİ REDDEDEREK TRABZON’A GİTTİM HATA YAPTIM

Brezilya’daki Dünya Kupası’ndan sonrasında, bir İngiliz kulübü ve oldukca büyük bir İtalyan takımından teklif aldım fakat Trabzonspor’da çalışan iyi bir dostuma söz vermiştim. Teklifleri geri çevirdim ve Trabzon’a gittim. Trabzon’a gidince, hata yaptığımı anladım.

“BU TAKIMIN ANALİZİNDEN BANANE PİSLİK”

Florent Malouda şeklinde bir oyuncu hayatımda görmedim. Hakkında konuşmak dahi istemiyorum. Yemekten sonrasında maç görüntüsü izletiyordum. Bana, “bu takımın analizinden banane pislik” dedi. Bir gece ilkin, başkandan 1 milyon euro istemiştim oyuncuların geciken maaşları için. Dünya değişiyor, haliyle futbol da. Bugün oyuncular devasa yükseklikte paralar kazanıyor ve çevrelerinde onları öven parazitlerle, her birinin Alain Delon ya da Jean-Paul Belmondo olduğuna inandıran bayanlar var. Senelik 15 milyon euro kazanan birini iyi mi azarlayabilirsiniz?

Nantes’e geldiğimde Emiliano Sala yıkım bir durumdaydı. Üzüldüm, moralim bozuldu… Ona dedim ki: ‘Oğlum dinle. 20 gol atmayan bir santrafor, santrafor sayılmaz.’ Bana baktı ve gülümsedi. Sonrasında sık sık yanıma gelip daha çok çalışıp çalışamayacağını soruyordu. Sonrasında 12 maçta 14 gol attı. Bu zamanda Avrupa’nın en golcü oyuncusu oldu. Sonrasında ayrıldı ve eski ekip dostlarıyla şampanya içmek için Nantes’e geri döndü. Hakikaten muhteşem bir adamdı. Trajediden sonraki üç ay, yaşadığım en zor dönemdi. Bir koç olarak yaşadım, korkulu.”

 

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu