BETPAS789 GÜNCEL ADRESİ

Betpas789 güncel adresi değişti. Betpas789 yeni girişi oldu. Betpas789 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas789 Girişi.

Betpas789 Giriş

A Ulusal Futbol Ekibi’nın İskoçya ve Çekya ile yapmış olduğu hususi maçları Diyarbakır ve Gaziantep’te oynaması, Anadolu’ya ulusal ekip coşkusunu yaşattı.

Ay-yıldızlı ekip, Türk futbol tarihinde Diyarbakır’da ilk kez oynanan ulusal maçta Ozan Kabak ve Cengiz Ünder’in attığı gollerle İskoçya’yı 2-1 yendi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su ile Diyarbakırlılara hem ay-yıldızlı ekibe hem de konuk ekip ve taraftarlarına gösterdikleri ev sahipliği için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da ulusal maç yapılmasını rica ettiğini aktaran Büyükekşi, “Ikimiz de Diyarbakır’da ilk kez bir ulusal maçın oynanmasının mutluluğunu yaşadık. Mutluluğumuz stadyumun dolması ve Diyarbakırlıların ulusal takımlarına haiz çıkmasıyla daha da pekişti. Ek olarak Diyarbakır’a gelen İskoç taraftarlar da şehirde rahatlık içinde gezdiler. Ülkemizin en güzel kentlerinden birisi olan Diyarbakır’ın gezim açısından da ne kadar kıymetli bir şehir bulunduğunu gördüler. Maçın fair-play çerçevesinde geçmesi birinci önceliğimizdi. Öyleki de oldu. Sahadan galibiyetle ayrıldığımız için de ek olarak mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

– Gaziantep, ulusal takımla özlem giderdi

Diyarbakır’da 16 Kasım’da İskoçya’yı konuk eden A Ulusal Futbol Ekibi, 3 gün sonrasında Gaziantep’te Çekya ile karşılaştı.

Enes Ünal ve Hakan Çalhanoğlu’nun golleri ile Çekya’yı da 2-1 yenen ulusal ekip 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) eleme maçları öncesinde ümit verdi. 21 yıl aradan sonrasında ulusal takıma kavuşan Gaziantepliler Kalyon Stadyumu’nu doldurarak büyük bir coşku ile ay-yıldızlıları destekledi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür eden TFF Başkanı Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Tıpkı Diyarbakır’da olduğu benzer biçimde ulusal takımımızın Gaziantep’te de büyük bir coşku ile karşılanmış olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Sporun dostluk, kardeşlik ve sulh olduğu prensibiyle hareket eden Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Diyarbakır’dan sonrasında Gaziantep’te de tribünlerde ve saha içinde fair-play çerçevesinde futbol maçları izlemiş olmanın da ek olarak mutluluğunu yaşadık. Bundan dolayı hem Diyarbakır halkına hem de Gaziantep halkına bilhassa teşekkür ediyorum. Tribünleri karnaval yerine çevirdiler. Asla fena tezahürat duymadık. Ulusal takımımızı coşkuyla desteklediler. İskoçya ve Çekya ulusal takımlarını da alkışlarla uğurladılar. Ek olarak ülkemizin bu iki güzide şehrinde ulusal takımımız ile turizme de katkı elde etmiş olduk. Anadolu kentleri ile ulusal takımımızı buluşturmaya devam edeceğiz. Devletimizin Anadolu’da yapmış olduğu çağıl stadyumlarda ulusal maçlarımızı oynamak istiyoruz.”

– Hırvatistan Maçı Bursa’da

Başkan Büyükekşi, EURO 2024 elemelerindeki Hırvatistan maçının Bursa’da yapılacağını belirtti.

Elemelerdeki ilk iç saha maçının Hırvatistan karşılaşması olduğuna değinen Büyükekşi, “Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde evimizde oynayacağımız ve büyük ehemmiyet taşıyan Hırvatistan maçımızı da Bursa’da oynayacağız. Diyarbakır ve Gaziantep’ten sonrasında bir başka futbol şehri olan Bursa’da da Bursalı taraftarlarımızın ulusal takımımızı fazlaca büyük bir coşkuyla destekleyeceklerini biliyoruz.” açıklamasında bulunmuş oldu.

– “Avrupa’nın en genç ulusal ekibi”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye’nin Avrupa’nın en genç ulusal takımına haiz bulunduğunu aktardı.

Almanya’nın ev sahipliğin yapılacak EURO 2024’e iyi bir takımla gitmek istediklerini aktaran Büyükekşi, şunları dile getirdi:

“Avrupa’nın en genç ve yetenekli ulusal ekibi ile EURO 2024 elemelerine hazırlık amacıyla Diyarbakır ve Gaziantep’te iki ciddi hazırlık maçı yaptık. Çekya maçında 4 oyuncumuz ilk kez ulusal formayı giydiler. Arda Güler, Tayyip Talha Sanuç, Samet Akaydın ve Onur Bulut ile gururlandık. Takımımıza 20 yaş altı yetenekli oyuncularımızı da özenle hazırlayan teknik direktörümüz Sayın Stefan Kuntz’a, destek antrenörlerimiz Kenan Koçak’a, Jan Moritz Lichte’e kaleci antrenörümüz Michael Rechner’e ve fizyolojik performans antrenörümüz Axel Busenkell’e teşekkür ediyorum. İskoçya ve Çekya benzer biçimde iki ciddi rakibe karşı güzel oyunlarla galip gelen ve fair-play prensibimize sadık kalmış olarak savaşım eden ulusal ekip oyuncularımıza tek tek teşekkür ediyorum. Ay-yıldızlı formayı taşıyor olmalarının sorumluluğu ile hareket ettiler. Sabırla ve inanarak bugünün ve yarının ulusal takımını oluşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Almanya’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Futbol Şampiyonası’nda gurbette ulusal takımlarını özleyen yurttaşlarımızın karşısına ulusal takımımızı çıkarmak istiyoruz.

– Cüneyt Çakır’a Jübile Yapılmış oldu

Türkiye’nin en kariyerli hakemlerinden Cüneyt Çakır’a jübile yapılmış oldu.

Geçen ağustos ayında 28 senelik hakemlik kariyerine nokta koyan Cüneyt Çakır, Gaziantep’te A Ulusal Ekibi’ın Çekya’yı 2-1 yenik etmiş olduğu hususi maç ile yeşil sahalara veda etti.

Ay-yıldızlı ekibin Kalyon Stadyumu’nda oynadığı karşılaşmanın ilk 5 dakikasını yöneten Çakır, düdüğü İskoçya Futbol Federasyonundan William Sean Collum’a devretti. Futbolcuların alkışları ile sahayı terk eden Cüneyt Çakır’a TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafınca hususi olarak hazırlanan plaket takdim edildi.

Mehmet Büyükekşi, Çakır’a Türk hakemliğine katkıları için teşekkür ederek, bundan sonraki yargıcı eğitmenliği çalışmalarında başarı diledi.

Başkan Büyükekşi, daha ilkin Cüneyt Çakır’ın hakemliği bırakma kararının arkasından Türk hakemliğinde örnek bir uygulama yapacaklarını ve tecrübeli hakeme jübile maçı düzenleyeceklerini açıklamıştı. Cüneyt Çakır, internasyonal alanda yönettiği 204 yarışma ile Türk futbol hakemliğinin çıtasının yükselmesinde mühim rol oynadı. “Yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek isterim” diyerek kariyerine son veren Cüneyt Çakır, TFF tarafınca genç hakemleri eğitmesi amacıyla yargıcı eğitmeni olarak görevlendirilmişti.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu