BETPAS789 SORUNSUZ GİRİŞİ

Betpas789 giriş adresi değişti. Betpas789 yeni adresi oldu. Betpas789 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas789 Girişi.

Betpas789 Giriş

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrencileri ulusal güreşçiler Ahmet Duman ve Doğuş Ayazcı, çalışmalarını 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na katılmak için sürdürüyor.

Spor Bilimleri Fakültesi Gövde Eğitimi Öğretmenliği 4. derslik talebesi Ahmet Duman 57 kilo özgür stilde, derslik arkadaşı Doğuş Ayazcı ise 60 kilo grekoromen stilde şampiyonalara hazırlanıyor.

Ulusal güreşçi Ahmet Duman, AA muhabirine, güreşe ilkokulda gövde eğitimi öğretmeninin yönlendirmesiyle başladığını söylemiş oldu.

Bu sporu sevmiş olarak yaptığını belirten 23 yaşındaki sporcu, güreşin zor bir branş bulunduğunu ve oldukca çalıştığını söyledi.

Ahmet Duman, ekimde İspanya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda ikinci bulunduğunu hatırlatarak, “Hedefim 2024 Paris Olimpiyatları’nda güreşmek. Seneye yapılacak Büyükler Dünya Şampiyonası’nda ilk 5’e girip olimpiyat kotası almak isterim. Onun için çalışıyorum. Okuluma geldiğimde salonumuzda emek harcama fırsatımız oluyor. Rektörümüz, dekanımız oldukca destek oluyor bizlere. Onlara da buradan oldukca teşekkür ederim. Şu an önümüzde 2023 şubat ayında Türkiye Şampiyonası var. Hedefim, orada güzel bir başarı gösterip Avrupa ve dünya şampiyonalarına hazırlanmak.” dedi.

Her insanın spor yapmasını tavsiye eden Ahmet, “Spor güzel bir şey. Her insanın spor yapmasını, spora teşvik edilmesini isterim. Gövde eğitimi öğretmeni olacağım. Benim şeklinde alttan gelen evlatları, aynı öğretmenimin yapmış olduğu şeklinde spora yönlendireceğim.” diye konuştu.

– Doğuş Ayazcı: “Spor yapanlar hayatta daima kuvvetli olur”

Ulusal sporcu Doğuş Ayazcı da güreşe ilkokulda başladığını aktardı.

Doğuş Ayazcı, ata sporu güreşin zor bulunduğunu fakat bir kere başlayanın tekrar bırakamadığını belirterek, Türkiye’de güreşe ehemmiyet verildiği için her şeyin güzel gittiğini dile getirdi.

Ekim ayında Samsun’da düzenlenen Üniversitelerarası Dünya Şampiyonası’nda ikinci, 2014’te Polonya’da meydana gelen Avrupa Şampiyonası’nda ise üçüncü bulunduğunu özetleyen 25 yaşındaki güreşçi, “Önümüzde olimpiyat süreci var, öncelikli hedefimiz olimpiyat. En büyük hedefimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek, bayrağımızı en yukarıya çektirmek.” ifadelerini kullandı.

Çalışmaların iyi gittiğini kaydeden Doğuş, “Önümüzde Türkiye Şampiyonası var. Onun sonucuna nazaran ekip belli olacak. Şu anda Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Ufak yaşta sporu kesinlikle tavsiye ederim. Hayata bir sıfır önde başlıyorsun. Yaşamı daha erken keşfediyorsun. Spor yapanlar hayatta daima kuvvetli olur.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu