BETPAS797.COM RESMİ ADRESİ

Betpas797.com giriş adresi değişti. Betpas797.com yeni adresi oldu. Betpas797.com %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas797.com Girişi.

Betpas797.com Giriş

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde 5 yıl ilkin kurulan ve AXA Sigorta Efeler Ligi’ne yükselme başarısı gösteren Şehit Aileleri ve Gaziler Gençlik Spor Kulübü Derneği Adam Voleybol Ekibi (TÜRŞAD), ligin ilk yarısını 24 puanla beşinci sırada tamamladı.

İlçede şehit yakınları, polis, güvenlik korucusu, yöresel sanatçı ve esnaftan oluşan bir grup gönüllünün yer almış olduğu Girişim Kültür Yardımlaşma Kulübünün, 2017’de Şehit Aileleri ve Gaziler Gençlik Spor Kulübüyle birleşmesiyle kurulan TÜRŞAD, ilk günden bu yana katılmış olduğu liglerde ortaya koyduğu performansla kentin gururu oldu.

Erkekler 1. Ligi final etabını önder tamamlayarak 31 Mart’ta Efeler Ligi’ne yükselen TÜRŞAD, şu ana kadar bu kulvarda oynadığı 13 maçın 9’undan galip ayrılarak 5. sıraya yerleşti.

Voleyboldaki en üst ligde yer alarak ilçeye coşku getiren, yediden yetmişe tüm kesimlerin sahiplendiği TÜRŞAD, bu sürem ekip için tasarlanan formaların üstüne Bitlis’teki şehit ve gazilerin isimlerini yazarak vefasını gösterdi.

Şehitlerin ve gazilerin isimlerinin yazıldığı formalarla sahaya çıkmanın gururunu yaşayan sporcular, ligin ilk yarısını 24 puanla 5. sırada tamamladı.

– Köstekçi: “Takımın başarısı tüm kesimlerden karşılık buldu”

TÜRŞAD Spor Kulübü Başkanı Kadir Köstekçi, AA muhabirine, yalnız Adilcevaz’ın değil, tüm Bitlis’in kıymeti haline geldiklerini söylemiş oldu.

Kulübün kentte ciddi destek gördüğünü ve bundan onur duyduklarını belirten Köstekçi, şöyleki konuştu:

“Takımın başarısı kentte tüm kesimlerden karşılık buldu. Öğrenciler yanımıza gelmiş olarak öz güvenlerinin arttığını söylüyor. ‘Üzerimizdeki ölü toprağını attınız ve başarabileceğimizi gösterdiniz.’ diyorlar. Bir öğrencinin tüm imkanları, bir işletmecinin mal varlığı, bir ilin olanakları ne kadar iyi olursa olsun, eğer yöneticileri, öğrencileri ve gençleri inanmamışsa, olmaz. TÜRŞAD; insanlara, gençlere, vatandaşa ve işletmecilerimize inanç aşıladı. Bunun meyvelerini almaya başlıyoruz. Bundan esnafımız ve öğrencilerimiz de nasipleniyor. Talebe ve gençlerimiz spor halletmeye, voleybolun güzelliklerinden faydalanmaya başladı.”

– “Gazilerimizin ve şehitlerimizin isimlerini taşıyoruz”

TÜRŞAD’ın başarılarından sonrasında kentte tekvando, kick boks, atletizm, hentbol ve futbolda da güzel başarıların elde edildiğini vurgulayan Köstekçi, ekibi kurarken en büyük hedeflerinden birinin de bu bulunduğunu beyan etti.

Esnaf, işletmeci, noter başkatibi, işgören, işçi, yöresel sanatçı, eczacı kalfasından oluşan ve sonrasında büyüyen Girişim Kültür Yardımlaşma Kulübü ile Şehit Aileleri ve Gaziler Gençlik Spor Kulübünü birleştirerek ekibi kurduklarını özetleyen Köstekçi, şunları kaydetti:

“Formamızda gazilerimizin ve şehitlerimizin isimlerini taşıyoruz. TÜRŞAD bu anlamda oldukça kıymetli. O forma bir bez parçası olmaktan çıktı ve bizim nazarımızda mukaddes bir emanet oldu. O emaneti zirveye taşımak için elimizden geleni yapacağız. Sponsorlarımıza, esnafımıza, iş insanlarımıza, halkımıza, taraftarlarımıza, yöneticilerimize ve tüm ailelerimize teşekkür ediyorum. Bu başarılar onların yardımıyla geldi. İl merkezi ve ilçelerimizde nereye, hangi kahvehaneye giderseniz maç saatinde televizyonlarda TÜRŞAD’ı görürsünüz. İnsanlar TÜRŞAD’ın başarısını görüyor. Sokakta yürüdüğümüzde insanoğlu bizlere yakarma ederek başarı diliyor. TÜRŞAD için birçok yerde yakarma ediliyor. Her insanın TÜRŞAD’ı benimsediğini, kabullendiğini görmek bizi mutlu ediyor.”

– Davet: “Türk voleybolunda güzel bir yer edindik”

TÜRŞAD Başantrenörü Mustafa Davet, ligde yola güvenli adımlarla devam ettiklerini belirterek, “Türk voleybolunda güzel bir yer edindik. İnşallah bundan sonrada iyi gider ve düşündüğümüz şeklinde devam ederiz. Bundan insanlarımız, şehit aileleri, seyircilerimiz ve Bitlis halkı mutlu olur.” diye konuştu.

Ekip kaptanı Ali Alp Davet da üstünde şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu formayı taşımaktan gurur duyduklarını dile getirerek, “Bu formalarla maça çıktığımızda kendimizi şehit ailelerine, şehitlerimize ve gazilerimize karşı görevli hissediyoruz. Bu formanın hakkını vermek için elimizden gelenin en iyisini halletmeye çalışıyoruz. Aldığımız tüm galibiyetleri şehit ve gazilerimizin ailelerine armağan ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oyunculardan Cüneyt Dağcı, “Aldığımız her maçı şehit ailelerine ve gazilerimize armağan ediyoruz. Kulüp yöneticilerimize oldukça teşekkür ediyorum. Formada, şehit olan dayım Mehmet Burgu’nun da adı yazıyor. Her maça çıktığımda oldukça duygulanıyorum. Kulübümüzü de en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. İnşallah lig sonunda da şampiyonluğa ulaşmayı temenni ediyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Öte taraftan, takımın taraftarlarından Emre Yılmaz, ilçede her insanın TÜRŞAD’ın maçlarına giderek destek verdiğini kaydetti.

Takımın Adilcevaz’a kazandırılmasının mühim bulunduğunu belirten Yılmaz, “TÜRŞAD, ilçemizi her mecrada tanıtıyor. Toplumsal medyada, mahalli ve ulusal kanallarda TÜRŞAD’ın haberleri yayımlanıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Adilcevaz için bulunmaz bir olanak. İnşallah Avrupa takımları da buraya gelecek. Oldukca daha güzel maçlar izleyeceğiz ve güzel geçecek.” şeklinde konuştu.

Adilcevazlı Engin Kapucu da ilçede bu şekilde bir takımın kurulmasından mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Bu gençlere oldukça güzel örnek oluyor, spora yöneltiyor. TÜRŞAD’ın bu seviyeye gelmesinde alın teri dökenlere oldukça teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu