BETPAS799.COM ULAŞILABİLİR ADRESİ

Betpas799.com giriş adresi oldu. Betpas799.com yeni adresi artık. Betpas799.com %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas799.com Girişi.

Betpas799.com Giriş

Nijerya’nın cenup ve şimal bölgelerinde, boksa benzeyen sadece daha tehlikeli bir spor olan dambe müsabakaları düzenleniyor. Öteki taraftan, ülkede evlenmek isteyen genç erkekler de dambe ile kendini gösterebiliyor.

57 yaşındaki eski dövüşçü Raba-Gardama Mamman, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, atalarından bugüne dek ulaşan dambenin, bugün gençler içinde da ilgi gören bir spor dalı bulunduğunu belirtti.

Mamman, eskiden balıkçılar ve zanaatkar içinde kimin daha kuvvetli olduğu tartışmasının yaşandığını, bunu belirlemek için de iki grup içinde dambe müsabakalarının yapıldığını söyledi.

İki rakibin bir maçta 3 kez karşılaştığını belirten Mamman, “İlk yorulan geri çekiliyor, böylece diğeri kazanmış oluyor.” dedi.

Raba-Gardama Mamman, sporcuların rakibine sert yumruk atabilmek için ellerini iple sardığını beyan etti.

– “Kız arkadaşını ne kadar sevdiğini göstermek için dambe alanında yarışırsın”

Deneyimli sporcu, “Kız arkadaşını ne kadar sevdiğini ve onunla evlenmek istediğini göstermek için dambe alanında yarışırsın. Kazanırsan otomatikman o kızla evlenirsin.” diye konuştu.

Mamman, bir zamanlar Nijerya’da her genç kızın hayalinin, dambe şampiyonuyla evlenmek bulunduğunu sözlerini ekledi.

Dambe’nin zaman içinde Nijerya’nın komşuları Nijer, Kamerun ve Çad’a da yayıldığını özetleyen Mamman, bu müdafa sporunun, bazı yerlerde askerleri seçmek için kullanılan yöntemlerden biri bulunduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu