BETPAS799 RESMİ ADRESİ

Betpas799 giriş adresi oldu. Betpas799 yeni adresi artık. Betpas799 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas799 Girişi.

Betpas799 Giriş

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ufak yaşlarda ilgilenmeye başladığı kayakta ulusal ve internasyonal şampiyonalara katılıp, birçok madalya alan eski ulusal sporcu gövde eğitimi öğretmeni Rojbin Ören, gönüllü olarak kayaklı koşu ekibi sporcularını yetiştiriyor.

Ağabeyi ve amcasının kayaktaki başarılarından etkilenerek 11 yaşlarında bu sporla ilgilenmeye başlamış olan 28 yaşındaki Ören, kendini geliştirerek 2006’da ulusal takıma terfi etti.

Kayaklı koşu, şimal disiplini ve biatlonda Türkiye, Avrupa ve Balkan şampiyonalarına katılarak mühim dereceler elde eden, 3 yıl Kayak Ulusal Ekibi antrenörlüğü de meydana getiren Ören, 2014’te Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Gövde Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonrasında ilçedeki Gazi Ortaokuluna atandı.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü Spor, Kültürel ve Toplumsal Proje Koordinatörlüğü görevini de yürüten Ören, öteki antrenörlerle beraber ortaokul öğrencilerinden oluşan kayaklı koşu takımındaki sporcuları şampiyonalara yapmaya başladı.

Dilimli Barajı yakınında bulunan köy yolundaki antrenmanlarda sporculara tecrübelerini aktaran, gereksinimleriyle yakından ilgilenen Ören, onların da başarılarıyla ulusal ekip forması giyebilmeleri için çaba gösteriyor.

– “6 ayda Türkiye şampiyonu olan kızımız var”

Ören, AA muhabirine, ortaokuldaki öğrencileri gönüllü olarak altyapıya kazandırıp, şampiyonalara hazırladığını söylemiş oldu.

Amcası ve ağabeyi yardımıyla kayak sporuyla ilgilenmeye başladığını özetleyen Ören, “Kentte ilk hanım ulusal sporcu olarak kayağa devam ettim. Buranın rakımı oldukça yüksek. Sert koşullara haiz. Ben de bunu avantaja çevirip, kayakla ilgilendim. Kış, bende devamlı güzel bir coşku ve macera yaratmıştır.” dedi.

Buz hokeyi ve atletizmle de ilgilendiğini, Erzurum Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Buz Hokeyi Ekibi bünyesinde 2012’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 3. olduklarını belirten Ören, şunları aktardı:

“2005’te kayağa başladım, bir yıl sonrasında ulusal sporcu oldum. 2013’e kadar Türkiye şampiyonalarında birincilik, ikincilik ve üçüncülükler elde ettim. Balkan şampiyonalarında birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecelerim var. İtalya’da meydana getirilen Dünya Şampiyonası’nda 6. oldum. Peşinden hanım ulusal ekip antrenörlüğü yaptım. Gövde eğitimi öğretmeni olarak memleketime atandım. İlk tercihim olan yer burası. Şimdi de alt yapıdaki ortaokul sporcularını çalıştırıyorum. 6 ayda Türkiye şampiyonu olan kızımız var. Çeşitli dereceler alan öğrencilerimiz var. Bu benim için büyük bir gurur deposu. Ailemden daha oldukça gördüğüm çocuklarla büyük bir bağım var. Emekler sıkıntılı geçiyor. Bu sebeple kayaklı koşu, senenin 12 ayı çalıştığımız bir spor. Dünyanın en zor 5 sporundan biri. Yaz, kış yarışıyoruz. Çocuklarla çalışmak görkemli bir duygu. Bana mutluluk veriyor. Daha oldukça ulusal ve başarı göstermiş sporcu yetiştirmek için öteki alıştırmacı arkadaşlarla birlikte çaba sarf ediyoruz.”

– Canan: “Yoğun antrenmanlar yapıyoruz”

Sporculardan Ecrin Şirin Canan, antrenmanların sıkıntılı geçtiğini, en iyi şekilde şampiyonalara hazırlandıklarını aktardı.

Katılmış olduğu şampiyonalarda dereceler elde ettiğini özetleyen Canan, “Geçen yıl Türkiye Kayak Şampiyonası’nda birinci oldum. Rojbin Hoca bizim için oldukça değişik. Yoğun antrenman yapıyoruz fakat bu sayede başarı göstermiş oluyoruz. Bizlere ablalık yapıyor. Fazlaca iyi biri. Eski başarılarıyla bizlere büyük bir örnek oldu. Öteki antrenörlerimiz de oldukça ilgili. Hepsine teşekkür ederiz.” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu