BETPAS800 GİRİLEBİLİR ADRESİ

Betpas800 giriş adresi değişti. Betpas800 yeni adresi oldu. Betpas800 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas800 Girişi.

Betpas800 Giriş

Down Sendromlular Futsal Ulusal Ekibi Teknik Sorumlusu İbrahim Acar, açıklamalarda bulunmuş oldu.

Acar, ulusal takımın, İtalya’nın Napoli kentinde 30 Eylül-7 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlık kapsamında Gaziantep’te gerçekleştirdiği kampta, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Down Sendromlular Futsal Ulusal Ekibi’nı 2017’de kurduklarını hatırlatan Acar, 2018’de Avrupa üçüncüsü olduklarını ve bunun kendilerini ciddi şekilde motive ettiğini söylemiş oldu.

“4 etaplı Futsal Türkiye Kupası başlamış olacak”

Türkiye’de down futsalın gelişmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Acar, “Türkiye Hususi Sporcular Spor Federasyonunun (TÖSSF) büyük destekleriyle 2023 senesinde 4 etaplı Futsal Türkiye Kupası başlamış olacak. Öncesinde Kocaeli’de Türkiye Kupası diye bir başlangıç yaptık. İnşallah önümüzdeki dönemde ülkemizin değişik illerinden değişik takımların oluşturduğu bir 4 etaplı futbol ligi oynanacak. Bunun için etapların ön hazırlığını yapıyoruz. Takımlar bizimle iletişime geçiyor. Bununla beraber ulusal sporcularımızın da tertipli olarak antrenman yapacağı, her kampa hazır olarak geleceği bir organizasyon olacak. Bizim adımıza mutluluk verici.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

“Futsalda dünyanın yükselen kıymeti olduk”

Acar, TÖSSF’nin Türkiye’de son yıllarda dikkat çeken projeler yaptığını ve kendilerini her alanda desteklediklerini belirterek, şu şekilde devam etti:

“Son dönemlerde Down Sendromlular Futsal Ulusal Ekibi olarak dünyanın yükselen kıymeti olduk. Cenup ABD ülkeleri, Arjantin, Brezilya, Peru, Şili bunlar ön plandaydı öncesinde. Avrupa’da ise İtalya ve Litvanya. Ikimiz de bunların en ön seviyesindeyiz. Doğal bunun en büyük pozitif yanları ülkesine ve engellisine kıymet veren bir Cumhurbaşkanımızın olmasıdır. Bununla birlikte belediyelerimizin desteğiyle down futsal her geçen gün üstüne koyarak devam ediyor. Şu an dünyanın en iyi üçündeyiz. Down futsalı daha büyük evreye getirerek dünyanın birincisi ve yükselen bir kıymeti olarak çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz.”

“Bizim de var bir hikayemiz”

Engelli bireylerle ekip olarak çalışmanın zor bulunduğunu fakat kendilerinin bu işi sevdiğini vurgulayan Acar, “Bu çocuklarla çalışmak bizim için mutluluk. Sıfırdan başladık ve en yüksek evreye çıkabilmek bizim için onur ve mutluluk verici oldu. Bu da ek olarak motivasyon veriyor. Bu çocuklarla 24 saat geçirmek bizlere fazlaca pozitif artılar sağlıyor. Aslıda şu şekilde bir şey söyleyebilirim. Biz kendi içimizde gerçek yaşamı yaşıyoruz. Küçüklere daima şunu söylüyorum. ‘Bizim de var bir hikayemiz’. Bu ortamda bulunmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum kendi adıma.” diye konuştu.

“Her hususi kişinin yapacağı bir spor branşı vardır”

Acar, 2021 senesinde Avrupa Şampiyonu olduklarında sporcuların gözlerinde oluşan mutluluğun tanım edilemez bulunduğunu söyledi.

Her kampı değişik illerde yaparak o ilde bulunan down sendromlu küçüklere dikkati çekmek istediklerini belirten Acar, şu değerlendirmede bulunmuş oldu:

“TÖSSF Başkanı Birol Aydın başkanımızın daima söylediği bir söz vardır. ‘Her hususi kişinin yapacağı bir spor branşı vardır’ diye. Ikimiz de bu branşların içinde futsalı temsil ediyoruz. Biz değişik illerde kamp yaparak o ildeki down sendromlu küçüklere farkındalık yaratmak istiyoruz. Bunun için belediyelerin mühim katkıları var. Bu kolay benzer biçimde görünüyor fakat hakkaten zor. Bundan dolayı hususi bireylere haiz aileler yalnız çocuklarıyla süre geçirmek zorundalar. Biz 24 saat uçakla Peru’ya gittik. Bir downlu çocuğun bu kadar saat uçakla gitmesi fazlaca zor. Bu evrelere gelebilmek için çaba sarf ettik. Ikimiz de elimizdeki bu başarı hikayemizi değişik illerde kamplar yaparak bu tarz şeyleri yansıtmak istiyoruz. Bu evlatların dünyanın her yerinde İstiklal Marşı’nı okutacağına canı gönülden inanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu