BETPAS804.COM GİRİŞ ADRESİ

Betpas804.com güncel adresi değişti. Betpas804.com yeni girişi oldu. Betpas804.com %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas804.com Girişi.

Betpas804.com Giriş

Ankara Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nda kalan ve ragbi branşında ulusal formayı giymeyi başaran İlayda Atmaca, “Hiçbir şey olanaksız değil.” dedi.

Ulusal sporcu İlayda Atmaca ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Ragbi Antrenörü Ebru Güdek Danışmaz, AA muhabirine, dezavantajlı da olsa ferdin yaşamını değiştirebileceğini, yaşamaya umutla devam edebileceğini ve öğrenerek hedeflerine ilerleyebileceğini söyledi.

Sevgi Evleri’ne gelen ulusal ekip antrenörlerinin ragbi ile tanıştırdığı İlayda, “Tecrübe etmek istedim. İlk antrenmanda oldukca kişiydik, can sıkan geçti. Her geçen gün sayımız azaldı. Ekip olunca gittikçe daha iyi öğrenmeye başladık. Öğrendikçe hoşuma gitti, daha oldukca öğrenme isteği geldi. Maç yaptıkça da maç yapasımız geldi.” diye konuştu.

“Eskiden oldukca fazla hırçındım, şimdi artık o hırçınlık yok.” diyen İlayda, ragbi oynadığında kendisini daha iyi hissettiğini ve kaçırdığında fena olduğu antrenmanlara stajdan, işten koşarak gelip katıldığını açıkladı.

“Sert spor” ragbi

Üzücü öyküsünü unutmasında ragbinin rolünün büyük bulunduğunu vurgulayan İlayda, bir şeyler başarmaya çalıştığını söylemiş oldu.

Ragbinin kendisini sakinleştirdiğini dile getiren İlayda, şöyleki devam etti:

“Devam etmesem kim bilir daha fena biriydim, fena olacaktım. Ragbi beni sakinleştiriyor. Ebru Hocam’ız sağ olsun, devamlı her mevzuda yardım ediyor. Sert bir spor ve bunun için insanı rahatlıyor. Bir şeyler başarmaya çalışıyoruz ya, işte o birazcık da olsun rahatlatıyor. Polonya’ya gittik. Hiçbir şey olanaksız değil aslen. İsteyen istediği sporu yapar, oldukca isterse de ulusal takıma kadar gider.”

İlk hedef üniversite

Hayata tutunmasını elde eden ragbiye devam edeceğini aktaran İlayda’nın ilk hedefi Ankara Gazi Üniversitesi’nde okumak.

Yaşamaya dezavantajlı devam etmek zorunda kalanlara, “Her şeye karşın bir şeyden tutunmak lazım. Ben sözgelişi ragbiye tutundum. Onlar da tutunabilir.” mesajını gönderen İlayda, “Mutluyum, gelecek için de umutluyum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Danışmaz: “Hiddet kontrolünü ragbi ile dengeledik”

Ragbi antrenörü Ebru Güdek Danışmaz, İlayda’nın hiddet kontrolü sıkıntısını agresif bir branş olan ragbiyle dengelediklerini ifade itti.

İlayda’nın tutkulu, istediğini alabilecek potansiyelde bir oyuncu bulunduğunu, ek olarak karakter olarak da ulusal sporcuyu oldukca sevdiğini dile getiren Ebru Güdek Danışmaz, şu değerlendirmede bulunmuş oldu:

“İlayda’da hiddet kontrolü sıkıntısını agresif bir branş olan ragbi ile dengeledik. Artık daha sakin ve hedefleri olan birisi. Kendisine ulusal ekip, üniversite yaşamı, meslek benzer biçimde hedefler belirleyip, yavaş yavaş onları gerçekleştirecek. Bir şeye tutunup, ondan devam etmek… Bir şeylere tutununca, gene bir şeylerin yeşerdiğini, filizlendiğini hepimiz görebilir. Sevgi, mutluluk… Ragbi bir ekip sporu. Aynı duyguları yaşamak, birlikte üzülüp birlikte sevinmek benzer biçimde paylaşımları sağlıyor. Takımın parçası olmak, kendinden bir şeyler verip, yanındakinin de vermesini desteklemek insana değişik şeyler katıyor.”

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu