BETPAS805.COM EN YENİ İSMİ

Betpas805.com güncel girişini kullanın. Betpas805.com yeni adresi oldu. Betpas805.com %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas805.com Girişi.

Betpas805.com Giriş

Tekirdağ’da arkadaşına özenerek başladığı tekvandoda Yıldızlar Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan 15 yaşındaki Yiğit Ali Akkoç, gözünü zirveye dikti.

Akkoç, ortalama 5 yıl ilkin başladığı tekvandoda kendisi geliştirerek çeşitli dereceler elde etti.

25-28 Kasım’da Malta’da düzenlenen Yıldızlar Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Akkoç, gelecek yıl düzenlenecek dünya şampiyonası için Çorlu Oldukca Amaçlı Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdürüyor.

“Türk bayrağını dalgalandırmak gurur vericiydi”

Ulusal sporcu Yiğit Ali Akkoç, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, Avrupa şampiyonasının kendisi için fazlaca büyük bir deneyim bulunduğunu söylemiş oldu.

Şampiyonada güzel deneyimler kazandığını özetleyen Akkoç, “Avrupa şampiyonasındaki ilk maçım her sporcu şeklinde benim için de heyecanlıydı. Heyecanlı olmama karşın maçı aldım. İkinci maçım Sırbistanlı rakibimleydi ve rahat bir halde yendim. Hırvatistan ile olan maçımda gerideydim fakat o maçı da kazandım. Yarı final maçında heyecanım birazcık arttığı için bende baskı yapmış oldu ve yenildim. Avrupa şampiyonasında üçüncü olarak Türk bayrağını dalgalandırmak gurur vericiydi.” diye konuştu.

Avrupa’dan madalyayla dönmenin sevindirici bulunduğunu vurgulayan Akkoç, şunları kaydetti:

“İlk kere katıldığım Avrupa şampiyonasında kürsüye çıkmak, bayrağımızı dalgalandırmak onur vericiydi. Bundan sonrasında Avrupa’da birinci olup dünya şampiyonasında da aşama yaparak şampiyon olmak isterim. Hocam ‘daima emek veren, çalışan kazanır’ derdi. Ben de emek verdiğimi düşünüyorum. Daha fazlaca emek vererek daha güzel dereceler elde edeceğim.”

“Bundan sonraki hedeflerimiz daha büyük”

Alıştırmacı Erdal Duman da sporcusunun ilk kere katılmış olduğu internasyonal şampiyonadan madalya ile dönmesinin sevindirici bulunduğunu dile getirdi.

Daima başarıya ulaşmış sporcular yetiştirip ulusal takıma kazandırmaya çalıştıklarını vurgulayan Duman, şu ifadeleri kullandı:

“Yiğit, Avrupa şampiyonasında ülkemizi ve ilimizi fazlaca güzel şekilde temsil etti. Oradan üçüncülükle döndü. Ulusal takımımız da ekip halinde ikinci oldu. Büyük bir başarı sergilediler. Bu şampiyonada kısmetimiz bu kadarmış, bundan sonraki hedeflerimiz daha büyük. İnşallah Yiğit ve öteki sporcularımızla ülkemize madalyalar kazandırmaya devam edeceğiz.”

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu