BETPAS805.COM GİRİŞ İÇİN TIKLA

Betpas805.com giriş adresi oldu. Betpas805.com yeni adresi artık. Betpas805.com %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas805.com Girişi.

Betpas805.com Giriş

Suudi Arabistan’da düzenlenen 2022 Tekvando Grand Prix Final Müsabakaları’nda birinci olan ve organizasyon tarihinde altın madalya kazanan en genç ulusal sporcu unvanını elde eden Sude Yaren Uzunçavdar’ın yeni hedefi, 2024 Paris Olimpiyatları’na katılarak podyuma çıkmak.

Genç yaşlarında tekvandoda mühim başarılara imza atan Uzunçavdar, Türkiye’ye yeni başarılar kazandırmayı hedefliyor. Ailesinde babaannesi, babası ve halasının arkasından tekvando sporuna devam eden Uzunçavdar, başarılarına yenisini eklemek için çalışıyor.

Bulgaristan’da düzenlenen Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası, Konya’da İslam Oyunları Şampiyonluğu ve Suudi Arabistan’daki 2022 Tekvando Grand Prix Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Uzunçavdar, Arnavutluk’ta düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda ise ikinciliği elde etti.

– “Ülkeme altın madalyayı getirmek için savaşım ediyorum”

Uzunçavdar, AA muhabirine, ailesinin desteği ve teşvik etmesiyle tekvandoya başladığını söylemiş oldu.

Ailede üçüncü dönem tekvandocu bulunduğunu belirten Uzunçavdar, “Hedefim her sporcunun düşsel bulunduğunu benzer biçimde olimpiyat şampiyonluğu. Bu hedefime her geçen gün daha fazlaca yaklaştığımı düşünüyorum. Ülkeme altın madalyayı getirmek için savaşım ediyorum.” diye konuştu.

Grand Prix’de dünyanın en iyi 16’sının içinde savaşım ettiğini belirten Uzunçavdar, “Bu başarımdan fazlaca mutluyum, fazlaca sıkıntılı rakiplerimi yendim. Aynı gün üst üste çıktığım müsabakaları kazandım. Şampiyonadaki en iyi İngiliz rakibimi yenerek şampiyonluğu adıma yazdırdım.” yorumunda bulunmuş oldu.

Uzunçavdar’ın babası ve antrenörü Serkan Uzunçavdar ise, tekvando sporuna üç kuşaktır hizmet ettiklerini açıkladı.

– Baba Uzunçavdar: “İsteyince kazanılmayacak hiçbir başarı yok”

İki kızının tekvando sporuna devam ettiğini belirten Baba Uzunçavdar, şu ifadeleri kullandı:

“Bu başarıların en büyük destekçileri teknik direktörümüz Ali Şahin ve federasyon başkanımıza fazlaca teşekkür ediyorum. Riyad’da Sude, resmen bir tarih yazdı. Dünya tarihinde 17 yaşlarında bir sporcunun bu şekilde bir madalya alması bu güne kadar görülmüş bir şey değildi. Rakipleri fazlaca fakat fazlaca güçlüyken yaş oranı iki kat olan sporcularla savaşım etti. Ben Sude’nin bir fazlaca sporcuya örnek bulunduğunu düşünüyorum. İsteyince, çalışınca ve savaşım edince, kazanılmayacak hiçbir başarı yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu