BETPAS806 ULAŞILABİLİR ADRESİ

Betpas806 güncel adresi değişti. Betpas806 yeni girişi oldu. Betpas806 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas806 Girişi.

Betpas806 Giriş

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Fair Play ve Toplumsal Mesuliyet Kurulunun belirlediği Fair Play/Adil Oyun Ekim Ayı Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı.

TFF Riva Hasan Doğan Ulusal Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen törene TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF yönetim kurulu üyeleri, Fair Play ve Toplumsal Mesuliyet Kurulu Başkanı Tamer Yılmaz ve ödül alanlar katıldı.

Mehmet Büyükekşi, törende yapmış olduğu konuşmada, futbolun insanları bir arada tutan en büyük güçlerden bir tanesi bulunduğunu belirterek, “İkna edici yazışma, mevcud tutumun sertliğini arttırır. İşte biz bu sebeple komitemizi kurarak ödüller vermeye başladık. İnsanımız hoşgörülü, misafirperver ve saygılıdır. Düşene ne olursa olsun yardım elini uzatır. TFF olarak güzel duyguların sertliğini arttırmayı, yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Kimi zaman düzgüsel hayatında son aşama saygılı insanların tribünlerde her türlü sertliği gösterdiğini, sövgü edebildiğini gördüklerini vurgulayan Büyükekşi, şöyleki devam etti:

“Şundan dolayı insanoğlu bir araya ulaşınca birbirlerini yansılamak ediyor. Duygular bulaşarak yayılıyor. Sövgü ve hakaretler değil, fair play ruhunun bulaşarak yayılmasını istiyoruz. Köklü futbol tarihimizde birçok güzel örnek var. 1969 yılındaki Galatarasay-Fenerbahçe müsabakasını unutmamız mümkün mü? O maçta Metin Oktay ve Can Bartu, öncesiz rakiplerinin formalarını giymeleriyle ilgili ‘onur duyduk’ diyerek ifade etmişler. Aslolan biz rahmetli oyuncularmızla onur ve gurur duyuyoruz. Ruhları şad olsun. Örnek hareketlerin artarak çoğalması en büyük dileğimiz. Sadece bu şekilde futbolumuzun marka kıymetini, itibarını arttırabiliriz. Fair play ruhunun her insana sirayeti için en büyük desteği medyadan bekliyoruz.”

Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor adına almış olduğu ödülü de madenci ailelerine bağışladı

Bartın’da yaşanmış olan maden kazasında yaşamını kaybeden 41 işçinin ailesine destek olmak amacıyla “Kurtaran Eller” kampanyası düzenleyen Trabzonspor, Fair Play Ekip Ödülü’nün sahibi oldu. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gribal enfeksiyon yaşamış olduğu için sesinin kısık bulunduğunu belirterek, ödülün takımına verilmesinden onur duyduğunu ve Trabzonspor’un madencilere, madenci problemlerine geçmişten beri duyarlı bir kulüp bulunduğunu söylemiş oldu.

Ağaoğlu, “Gönül bağının devam etmesi düşüncesiyle, madencilere yaptığımız yardım projesi, yönetimiz kurulumuzun, toplumsal projeleri takip eden ekibimizin çalışmasının bir neticesi. Anlamlı oldu. 2 ay geçti, o acı unutuldu. Unutulmaması lazım, bu şekilde bir acıyı tekrar yaşamamak adına, lüzumlu önlemlerin alınması adına. O acının 2 ay sonrasında futbol üstünden, bu şekilde hatırlanması bizim için de büyük bir onur. Gönderdiğimiz yardım miktarı 850 milyon liraydı. 100 bin liralık bu ödülü de yeniden aynı yere gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Söz alan Mehmet Büyükekşi de TFF olarak madenci ailelerine 550 bin lira bağışladıklarını deklare etti. Büyükekşi, “Bakın iyilik başka bir iyiliğe yol açtı. İnşallah fair play bu şekilde dalga dalga yayılacak.” dedi.

Rıza Çalımbay: “Asla fark yapmadan çalıştım”

“Makul duruşu, başarıyı abartmadan içselleştirmesi ve rakiplerine karşı bir üstünlük psikolojisi olarak kullanmayan bir karakter olması” gerekçeleriyle ödül verilen Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da, 50 bin liralık teşvik ödülü aldı.

Futbolu ve mesleğini oldukça sevdiğini, futbolculuk kariyerinde devamlı disiplinli çalıştığını ve futbola minnettar bulunduğunu kaydeden Çalımbay, “Şundan dolayı okuyamadım, bir tek ilkokulu bitirdim. Sonrasında da 13 yaşlarında futbola başladım. Futbol hayatımda hep Beşiktaş’ta oynadım bir tek. En oldukça bu takımın formasını giydim, kaptanlığını yaşadım. Antrenörlüğe başladığım süre da devamlı rakibe, taraftara, antrenörlere hiçbir süre saygısızlık yapmadım.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Teknik direktörlerin önder olmaları ve liderin her türlü durumda dik durması icap ettiğini özetleyen Çalımbay, “Asla fark yapmadan çalıştım. Bana nazaran futbol nankör değildir, güzel bir şeydir. Değerlendirdiğin süre muhteşem bir yere gelirsin. Saygı duyarsanız oldukça severseniz, oldukça başarı göstermiş olabilirsiniz. Bu ödül benim için bu yüzden oldukça oldukça mühim.” diye konuştu.

Rıza Çalımbay da 50 bin liralık ödülünü madenci ailelerine bağışladı.

MKE Ankaragücü ve Fraport Tav Antalyaspor’un ödülleri

Ziraat Türkiye Kupası’nda Amed Sportif Faaliyetler ile meydana getirilen maç öncesinde futbol ailesine örnek gösterilecek sağduyulu açıklamaları sebebiyle kulüp başkanları branşında ödüle layık görülen MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, 100 bin lira teşvik ödülünü madenci ailelerine bağışladı.

Bir konuşma icra eden Koca, “Ödülü almak mühim fakat taşımak almaktan daha mühim. Bu ödülü almak, bundan sonraki çalışmalarımızda atacak adımlarda daha çok mesuliyet yüklüyor bizlere. Bu ivmenin daha ileri boyuta taşınması için başkan olarak elimden geleni yapacağım.” görüşünü paylaştı.

En centilmen yandaş ödülünü Fraport Tav Antalyaspor taraftarı adına kulüp başkanı Aziz Çetin aldı. 100 bin liralık ödülü madenci ailelerine bağışlayan Çetin, yandaş adına burada bulunduğunu, tribünden geldiği için onların bir parçası sayıldığını ve ödülden dolayı onur duyduğunu aktardı.

Maçlarda sergilediği pozitif tavır sebebiyle “futbolcu” kategorisinde ödüle layık görülen Yukatel Kayserispor oyuncusu Onur Bulut’un ödülü ise deplasman seyahatinde olduğundan kendisine ulaştırılmak suretiyle bir yetkiliye teslim edildi.

Merasim, ödül alanları toplu fotoğraf çekiminin peşinden sonlandı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu