BETPAS813.COM GİRİŞİ

Betpas813.com güncel girişini kullanın. Betpas813.com yeni adresi oldu. Betpas813.com %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas813.com Girişi.

Betpas813.com Giriş

A Ulusal Hentbol Ekibi Başantrenörü Okan Halay, elemeleri geçerek 2024 Avrupa Şampiyonası’na katılacaklarına inandığını söylemiş oldu.

Okan Halay, 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri öncesi yaptıkları kamp çalışmalarını AA muhabirine değerlendirdi.

Kampta öncelikli amaçlarının; oyuncuların hazırlık düzeyini çoğaltmak ve ulusal ekip havuzunu genişletmek bulunduğunu belirten Halay, “Şu an kamp periyodu iyi geçiyor. Oyuncularımızın yorgunluğu bulunduğunu söyleyebilirim. Şundan dolayı lig periyodundan geldiler. Onlar için de hakkaten bilhassa ruhsal anlamda sıkıntılı bir periyot fakat şu anda çalışmalarımız iyi gidiyor. Gayemiz 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Lüksemburg, Portekiz ve Şimal Makedonya ile oynayacağımız maçlara tam hazır olmak.” diye konuştu.

Geçen sürem Portekiz ve Şimal Makedonya’ya karşı iki maçı da kaybettiklerini anımsatan Halay, şu şekilde devam etti:

“2024 Avrupa Şampiyonası’na gitme umudumuz devam ediyor. Önümüzdeki iki Lüksemburg maçı ile Portekiz yada Şimal Makedonya maçlarından da birini kazanmamız halinde, 2024 Avrupa Şampiyonası’na gitme şansımızın yüksek bulunduğunu düşünüyorum. Hakikaten oldukca sıkıntılı bir periyot. Fazlaca sıkıntılı maçlar olacağının ben de farkındayım. Şundan dolayı ligimizde maçların temposunun, maçların arka arkaya gelmesinin oyuncularımızı birazcık zorladığını söyleyebilirim. Bu tempoya ayak uydurabilmek kolay değil. Bilhassa ruhsal anlamda oldukca fazla desteğe gerekseme duyduğumuzu söylemek yanlış olmaz.”

– “Izleyici desteğinin artarak devam etmesini temenni ediyorum”

Halay, 2023 sezonunda Avrupa Şampiyonası elemeleri bittikten sonrasında, 2025 Dünya Şampiyonası elemelerinin başlayacağını dile getirerek, “Arkasından da 2026 Avrupa Şampiyonası elemeleri başlamış olacak. Onların hazırlığı için bilhassa haziran ayı itibarıyla lig bittikten sonrasında gene oyuncuları kampa alarak birazcık daha ulusal takımda ezbere yönelik emek harcamalar yapmak istiyoruz.” dedi.

Yurt içinde oynadıkları maçlarda vatandaşların daha çok destek olması için çağrıda bulunan Halay, “Bizim tek hedefimiz var, o da Türkiye’deki maçlarımızdan yengi alabilmek, alabileceğimiz puanların hepsini toplayabilmek. Lüksemburg ile ilk maçımızı 8 Mart’ta deplasmanda, ikinci maçımızı 12 Mart’ta Türkiye’de oynayacağız. İki Lüksemburg maçından da kesinlikle yengi hedefliyoruz. İnşallah bunda da başarı göstermiş olacağız. İçerideki Lüksemburg maçımız Konya’da oynanacak. Konya’daki İslami Dayanışma Oyunları’nda oynadığımız yarı final maçımızda iyi bir izleyici desteği vardı. İnşallah izleyici desteğinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

– Kanberoğlu: “En iyi üçüncü olarak gruptan çıkmak istiyoruz”

Beykoz Belediyespor oyuncusu ve A Ulusal Adam Hentbol Ekibi Kaptanı Samet Kanberoğlu, “Kampımız oldukca keyifli ve güzel geçiyor. Testlerimizi verdik. Tamamlanmamış yanlarımıza çalışıyor, rakibimizi çözümleme ediyoruz. Önümüzde hem deplasmanda hem de evimizde Lüksemburg maçları var. En iyi şekilde hazırlanıp, iki yengi almak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Avrupa Şampiyonası’na katılma hedefiyle ilgili ulusal sporcu, “Bu yola inanarak çıktık. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. İnanıyoruz ki Lüksemburg maçlarını kazanıp, deplasmandaki Şimal Makedonya yada evimizde oynayacağımız Portekiz maçlarından da bir yengi alıp, en iyi üçüncü olarak gruptan çıkabiliriz. Bu güce sahibiz. Genç bir kadroyuz ve hem avantajlarımız hem de dezavantajlarımız var. Sadece biz dezavantajları avantaja çevirip, 2024 Avrupa Şampiyonası’na katılmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Izleyici desteğiyle takımın bir şahıs fazla bulunduğunu vurgulayan Samet, “Hentbolseverlerin desteğine ihtiyacımız var. Taraftarlarla beraber tüm sporcu toplumu daha kuvvetli oluyor. Evimizdeki maçları dolu tribünler önünde oynayıp, kazanmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Ulusal sporculardan Alperen Arabacı da “Elemeler için kamptayız. Gayemiz Lüksemburg maçlarını kazanıp, grupta avantajlı hale gelmek. Şu an kampta oldukça iyi çalışıyor, büyük çaba sarf ediyoruz. Keknik ekiple beraber umarız maçlarımızda güzel bir netice elde edeceğiz.” dedi.

Türk hentbolunun geleceğinden ümitli bulunduğunu aktaran Alperen, “Genç bir jenerasyona sahibiz. Hem ligde hem de ulusal takımda kendimizi geliştirerek Avrupa’daki takımlara denk hale gelebileceğimize inanıyoruz. Hepimizde bir potansiyel var. Bu potansiyeli emek vererek geliştirdiğimiz vakit, Avrupa seviyesine erişeceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu