BETPAS813 YENİ ULAŞIM ADRESİ

Betpas813 giriş adresi değişti. Betpas813 yeni adresi oldu. Betpas813 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas813 Girişi.

Betpas813 Giriş

Gençlerbirliği’nin 14 yaşındaki futbolcusu Can Bartu Çığır, Türk sporunun ve Fenerbahçe’nin unutulmaz isimlerinden “Sinyor” lakaplı Can Bartu’nun izinden gidiyor.

Türk sporuna damga vuran efsanelerden olan Can Bartu’nun adı, gösterdiği performans ve sporcu kimliğiyle 1960’lı yıllardan günümüze kadar birçok çocuğa aileleri tarafınca verildi.

Bu adlardan birisi de hemen hemen 14 yaşlarında olmasına karşın alt yaş kategorilerinde gösterdiği performansla Fenerbahçe’ye transferi için anlaşılan ve Gençlerbirliği’nin futbolcu fabrikasından çıkan Can Bartu Çığır.

İki kulübün içinde anlaştığı ve kısa süre içinde Fenerbahçe’ye imza atacak Can Bartu Çığır, kariyerinin ilk röportajını da AA’ya verdi.

Aslolan mevkisi sol bek olan, sol kanat ve ön liberoda da forma giyebilen genç futbolcu, “İsmim doğal ki Fenerbahçeli Can Bartu’dan geliyor. Adım rahmetli amcamın isteğiyle koyulmuş. Amcam, oldukça büyük bir Can Bartu hayranıymış. Babam da benim adımı bu yüzden Can Bartu koymuş, annem de oldukça desteklemiş. Adımı en güzel şekilde temsil etmek ve Türk futbol geçmişine bir Can Bartu adı daha yazdırmak isterim.” ifadelerini kullandı.

Amcasının genç yaşta vefat ettiğini belirten Can Bartu, “Amcamı görmek bana nasip olmadı. Ümit ederim beni bir yerlerden izliyordur. Can Bartu hayranlığıyla ismim onun yardımıyla koyuldu. Mekanı aden olsun tüm ailemi gururlandırmak isterim.” diye konuştu.

HEM FUTBOL HEM BASKETBOL OYNUYOR

Başkent ekibinin Türk futboluna armağan etmiş olduğu yeni adlardan birisi olma yolunda ilerleyen 14 yaşındaki sporcu, Can Bartu’nun yaşamını her yönüyle örnek alıyor.

Efsaneleşmiş ismin hem futbol hem de basketbola olan ilgisini araştırınca öğrendiğini vurgulayan Can Bartu, şunları kaydetti:

“Futbola 9 yaşlarında başladım. Futboldan ilkin başta basketbol olmak suretiyle tüm sporlara da ilgi duyuyordum. Futbola çocukken başladığımda basketbolla birlikte götürüyordum. İsmimin geldiği Fenerbahçeli Can Bartu’yu araştırdığımda futbol ve basketbola ilgim daha da arttı. Ustalaşmış olarak tercihim futbol oldu fakat hala basketbol sevgim de devam ediyor. Can Bartu adını hem vatanımızda hem de dünyada en güzel şekilde temsil edeceğim. Tanrı sakatlık vermezse bu ismin sorumluluğunu taşıyacağım.”

“GENÇLERBİRLİĞİ ARMASINI DA TEMSİL EDECEĞİM”

Gençlerbirliği altyapısından yetişen her ismin başkent kulübüne bağlı bulunduğunu özetleyen Can Bartu, kendisinin de kariyeri boyuncu kırmızı-siyahlı armayı nerede olursa olsun temsil edeceğini altını çizdi.

Fenerbahçe’ye transferi için İstanbul’a gitmeye hazır bulunduğunu aktaran Can Bartu, “Ben Gençlerbirliği’ni tutuyorum. Buradan hangi takıma gidersem gideyim Gençlerbirliği armasını da temsil edeceğim. Kendimi İstanbul’a en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Can Bartu, Türk spor tarihinde büyük izler bırakmış. Ümit ederim ben de onun izinden en güzel şekilde devam ederim. Şu an 9. sınıfta okuyorum. Akrabalarım benim için en iyisini istiyor. İstanbul’a gideceğim için oldukça heyecanlı. Aslına bakarsanız şu anda da tesislerde kaldığım için aileden uzak kalmaya alışığım. Doğal birazcık daha uzak kalacağız fakat benimle gurur duyacaklardır.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu