BETPAS814.COM HEMEN GİR

Betpas814.com giriş adresi oldu. Betpas814.com yeni adresi artık. Betpas814.com %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas814.com Girişi.

Betpas814.com Giriş

Kırkpınar Yağlı Güreş Ağası Seyfettin Selim, 661. Zamanı Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dopingi çıkmadığı için altın kemerin başpehlivan Cengizhan Şimşek’te kalması icap ettiğini söylemiş oldu.

Selim, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, Şimşek’e verilen cezayı kabul etmediğini belirtti.

Son dönemde gündeme gelen durumun Türkiye Güreş Federasyonunun (TGF) hatasından kaynaklandığını vurgulayan Selim, “Cengizhan ‘pandemi’ demiş, doping kontrolüne gitmemiş, adres belli etmemiş. Telefonla görüşmüş, Kırkpınar’a gelmiş doping kontrolü olmuş ve dopingli çıkmamış. Pehlivana ‘senin işini halledeceğiz’ diyorlar. Fakat işi de hallolmuyor.” dedi.

Ortada hatalı bir durum var ise TGF’nin niçin Cengizhan Şimşek’i Kırkpınar’da güreştirdiğini soran Selim, seyircinin haklı olarak federasyonun güreşmesine itiraz etmediği, tetkiklerinde dopingli çıkmayan Cengizhan Şimşek’in “Sahada kazanmıştır masada mı yitirdi” diye kendisine sorduğunu aktardı.

Federasyonun yanlış hamlesi sebebiyle Şimşek’in Kırkpınar’da güreştiğini korumak için çaba sarfeden Selim, “Eğer benim elimde yetki olsa bu yıl Kırkpınar’da dopingi olmadığından dolayı bu insanın kemerini (Cengizhan) buna bırakırım.” ifadelerini kullandı.

“Güreşte dopinge karşıyız”

Selim, dopingin dünyanın her yerinde yasak bulunduğunu anımsattı.

“Türkiye’deki güreşlere en büyük ziyanı veren doping maddesidir.” diyen Selim “Bunu Türkiye’ye de kimlerin getirdiğini biliyoruz.” diye konuştu.

Selim, kemerin Mustafa Taş’a verileceğini de dile getirdi.

661. Zamanı Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde eşleşmelerin değişik olması durumunda ortaya daha değişik sonuçlar çıkabileceğini özetleyen Selim, “Bu durumun en üzücü olmayan tarafı Cengizhan Şimşek’in, Ali Gürbüz ile güreşmemiş olmasıdır. Ali Gürbüz’ü yenseydi, kemeri yandı bu yıl, ne diyecektik o vakit? Orhan’ın yerine Ali Gürbüz olsaydı ne olacaktı? Bir ihtimal Orhan başpehlivan olacaktı. Orhan’ı da Cengizhan yendi. Bir ihtimal İsmail Balaban başpehlivan olacaktı. Oldukça fena bir şey oldu. İnşallah tekrar bu tarz bir olay olmaz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu