BETPAS822 SORUNSUZ ADI

Betpas822 giriş adresi oldu. Betpas822 yeni adresi artık. Betpas822 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas822 Girişi.

Betpas822 Giriş

Ulusal ve internasyonal müsabakalarda Biatlon Türk Ulusal Ekibi adına şimdiye kadarki en iyi dereceye haiz Hakkarili ulusal sporcu Zana Öztunç, 4 ülkede düzenlenen İBU kupalarında elde etmiş olduğu başarıya ulaşmış neticelerle katılmaya hak kazanılmış olduğu Dünya Şampiyonası’ndan madalyayla dönmeyi hedefliyor.

Yüksekova ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki Öztunç, ilçedeki kayak antrenörlerinin yönlendirmesiyle başladığı biatlonda, şu ana kadar Türkiye şampiyonalarında birçok madalya kazanmıştır.

Avusturya’da 2017’de düzenlenen 3. Internasyonal Biatlon Birliği Kupası’nda (İBU) 144 puanla 66. sırada yer alarak Türk sporcuların en iyi derecesi olan 146 puanı geçerek Türkiye rekoru kıran Öztunç, aynı yarışların ikinci gününde 136 puan aldı.

Son iki ayda İsveç, İtalya, Slovenya ve Slovakya’da düzenlenen İBU kupalarında başarıya ulaşmış sonuçlar alan ulusal sporcu, Almanya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

Oberhof kentinde 8-19 şubat tarihlerinde düzenlenecek organizasyonda ülkesini en iyi şekilde temsil etmek isteyen başarıya ulaşmış sporcu, çalışmalarını ilçedeki Dilimli Barajı civarlarında sürdürüyor.

– “Antrenmanlarımı kara yolunda yapıyorum”

Öztunç, AA muhabirine, bu yıl yaşamış olduğu zorluklar sebebiyle şampiyonaya katılmayı olanaksız olarak gördüğünü fakat yoğun emek harcayarak kafi puana ulaştığını söylemiş oldu.

Almanya’daki organizasyonda dünyanın en iyi 100 sporcusunun yarışacağını, bunların içinde yer almanın gururunu yaşadığını dile getiren Öztunç, “Aralıkta İsveç ve İtalya’daki yarışlarda dünya şampiyonası puanını aldım. Ondan sonra Slovakya ve Slovenya’da yarışlarımız oldu. Oralarda da gene puanlar aldım. 10 günlük dinlenme sürecimiz oldu. Ondan sonrasında Avusturya’da Internasyonal Biatlon Birliği Kupası’nda 10 kilometrelik iki yarışımız var. Ondan sonra da Almanya’ya geçip dünya şampiyonasının heyecanını yaşayacağız.” dedi.

Birçok kez Türkiye şampiyonu bulunduğunu, İBU kupalarında ülke adına biatlonda en iyi derecenin kendisine ilişik bulunduğunu özetleyen ulusal sporcu, dünya şampiyonasına daha ilkin de katıldığını, oradaki atmosferin oldukca değişik bulunduğunu açıkladı.

Dünya şampiyonasında iyi aşama almak için terinin son damlasına kadar savaşım edeceğini aktaran Öztunç, şunları kaydetti:

“İlk deneyimim İtalya’daki dünya şampiyonluğu olmuştu. 2011’de de gene katılma hakkı kazanmıştım fakat pandemiden dolayı gidememiştim. Ne olursa olsun sonuçta bu bir bayrak yarışı. Türkiye’ye ilkleri yaşatmak için elimden geleni yapacağım. Minik küçüklere da iyi birer örnek olmaya çalışıyoruz. Çocuklar gelip internasyonal organizasyonlardaki atmosferi soruyor. Ben de hiçbir şeyin olanaksız olmadığını anlatıp onları motive edecek konuşmalar yapıyorum. Bu yıl Türkiye genelinde kar yok. Avrupa’nın birçok yerinde de durum aynı. Antrenmanlarımızı kara yolunda yapıyoruz. Antrenmanlara 4 gün ara verdiğimiz süre minimum bir ay geriliyoruz. Onun için haftanın 6 günü antrenman oluyor. Bunu da sistemli şekilde yapıyoruz. Yazın güç depoluyoruz. Başarının yüzde 40’ı beslenmeye bağlı.”

Daha çok desteklenmeleri icap ettiğini belirten Öztunç, “Burada birçok ulusal sporcu var. Konaklayabileceğimiz bir kamp eğitim merkezimiz olsa oldukca güzel olur. Bu imkanlar sağlandığında burada dünya şampiyonu da çıkabilir. Bu olanaksız değil. İlçemiz kış sporlarına oldukca uygun bir yer.” diye konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu