BETPAS823 GÜNCEL ADRESİ

Betpas823 güncel adresi değişti. Betpas823 yeni girişi oldu. Betpas823 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas823 Girişi.

Betpas823 Giriş

Ampute Ulusal Futbol Ekibi Teknik Direktörü Osman Çakmak ve Türk futbolunun mühim isimlerinden Arda Turan bir araya geldi.

Turan, “Teknik direktör olacak mısınız?” sorusuna, “Doğal ki teknik direktörlük yapmak isterim fakat doğru yerde, doğru zamanda, doğru şartlarda. Acil etmiyorum. O yüzden daha sabırlı, daha sakin şekilde, bakalım nasip…” dedi.

Osman Çakmak ise, “Teknik direktör olarak Arda Turan’ı oynatır mısın?” sorusuna “Ben samimiyetimle söylüyorum, Arda kaptan burada diye söylemiyorum, Manisaspor’da oynarken ‘Tanrı’ım sen bu evladı nazarlardan koru’ derdim. Zira Türk futbolunda azca yetişen bir kabiliyetti ve o yüzden oynatırdım.” yanıtını verdi.

Çakmak, Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Oğuz Çetin ve Arda Turan’ın Türkiye’nin en kariyerli oyuncuları bulunduğunu dile getirdi.

“Osman abi fazlaca büyük bir futbolcuydu”

Osman Çakmak’ın futbolculuğu ve teknik adamlığı ile alakalı görüşü sorulan Galatasaray’ın eski futbolcusu Arda Turan ise, Ampute Ulusal Futbol Ekibi’yla dünya kupasını kazanan Osman Çakmak ile ilgili olarak, “Osman abi her şeyden ilkin iyi bir dost ve fazlaca güzel bir insan. Bizim ülkemize yapmış olduğu tüm hizmetler için kendisine fazlaca teşekkür ederiz. O futbolculuğunda fazlaca büyük bir futbolcuydu, yaşattıkları ortada. Hocalığında da öyleki. Tanrı onu ülkemizin futbolundan tamamlanmamış etmesin. Onun fikirleri ve detayları her manada fazlaca kıymetli. Bu fırsatla ben de kendisine Türk halkı adına teşekkür etmek isterim.” ifadelerini kullandı.

“Arda kaptan, 2017’de Ampute Ulusal Ekibi’na prim dağıttı”

Osman Çakmak, 2017 senesinde yaşanmış olan bir vakası da röportaj esnasında paylaşarak, “2017 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda ben ekip kaptanıydım, Arda kaptan da A Ulusal Ekip’ın kaptanıydı. O dönemde konuşmuştuk kendisiyle ve ‘Kaptanım, ufaklıklara moral verecek bir şey yapmak isterim’ demiştim. Kendisi de ‘Benim üzerime düşen ne var ise yaparım’ dedi. O dönemde tüm futbolculardan alıp Ampute Ulusal Ekibi’na prim dağıttı. Bu kadar da ince düşünür.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Arda Turan da, Osman Çakmak’ın bu sözlerinin arkasından “Estağfurullah, siz her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz.” yanıtını verdi.

Ampute Ulusal Ekibi’ndaki görevi

Ampute Ulusal Futbol Ekibi’nın başlangıcında Dünya Kupası’nı kazanan Osman Çakmak, o günden bu güne dönemin fazlaca süratli geçtiğini belirtti.

Futbolculuk kariyerinde birer Avrupa Şampiyonluğu ve dünya ikinciliği bulunduğunu hatırlatan Çakmak, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Dünya kupasında finalde penaltı kaçırmıştım, ikinci olduk. O günden sonrasında vazife değişimi oldu. Benden önceki güneydoğu gazisi hocamız rahatsızlığından dolayı görevi bırakınca federasyona ‘Benim görevimin en iyi şekliyle ekip kaptanı Osman Çakmak’a verilmesini’ diye bir mektup yazıyor. Devlet büyüklerimiz ve federasyon da bu şekilde uygun görüyor. Ben de ‘1 senedir daha oynarım’ diyordum. O şekilde bir hırsım, inancım vardı. Dünya kupasını kazanmadan bırakmak istemiyordum fakat ‘Hoca olarak da dünya kupasını alabilirsin’ denildi. Devamında 16 ülkenin katılmış olduğu Polonya’nın Krakow kentinde namağlup Avrupa şampiyonu olduk. Minimum gol yiyen ve en fazla gol atan ekip olduk. Mühim olan tutkulu, inançlı, topu rakibe vermeyen, futbolun gereksinimlerini yerine getirip ülkesini en iyi şekilde temsil eden bir ekip olmaktı. Avrupa Şampiyonası’nı unutup Dünya Kupası’na odaklandık.”

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’na futbolda ekol olmuş Brezilya, Arjantin, İngiltere, İtalya şeklinde takımların bulunduğunu hatırlatan Çakmak, buna rağmen oyuncularına ‘dünyada birisi birinci sırada olacaksa, bunun bizim olmamız lazım. Tanrı’ın izniyle şampiyona olacağız. İnanıyoruz’ söylediğini hatırlattı.

Tüm takımların analizlerini yaptıklarını ve gece yarılarına kadar çalıştıklarını belirten Çakmak, şunları söylemiş oldu:

“O şekilde inançlı bir ekip olduk ki, antrenmanlarda bile birbirlerine yenik olduktan sonrasında yemekte morali bozuk olan bir ekip olmuştuk. O dönemde ‘Dostlar yenilgi de hak, yengi de hak. Biz bir aileyiz, bu hırsı ve inancı dünya ülkelerine karşı göstermemiz lazım’ demiştim. Şükürler olsun ki, teknik direktör olarak Haiti’ye karşı bir beraberliğim var yalnız, öteki maçları kazandık. 4 yıl ilkin finalde Angola’ya kaybetmiştik penaltılarla. 4 yıl sonrasında aynı takımla gene finalde karşılaştık. Bunun bir rastlantı olmadığını, bu takımın bir dünya kupası bulunduğunu ve bu kupayı onların elinden almamız icap ettiğini söyledik. Turnuvanın en fazlaca gol atan, minimum gol yiyen ve en centilmen ekibi olduk. İlk yarı 1-1 bitince dönem içinde takıma ‘Benim sizden hocanız ve bir gazi olarak isteğim var. İsterseniz ikinci yarıya çıkmayın, aslına bakarsan ikinci olacaksınız’ dedim. İkinci yarıda peş peşe goller geldi ve dünya şampiyonu olduk. Ondan sonraki macera daha süratli ve daha fazlaca ilerledi. Şu anda zirvedeyiz. 100. yılımızda bu kupa 85 milyona armağan olsun dedik.”

“Zirvede kalmak daha zor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın final maçına gelip kendilerini onurlandırdığını ve mutlu ettiğini söyleyen Osman Çakmak, bunun kendileri için büyük bir moral bulunduğunu ifade ederek sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Sağ olsun, Cumhurbaşkanımızın, evlatların ödüllerini de yatırması benim için ayrı bir mutluluk. Hoca olarak elim güçleniyor. Bu anlamda hem devletimize hem milletimizi hem de Cumhurbaşkanımıza fazlaca teşekkür ediyorum. Zirvedeyiz ve zirvede kalmak daha zor. Bizim için işler artık daha zor. Tanrı nasip ederse, sürekli sporun içinde kalıp üstümüze düşen ne ise, en iyisini yapmak artık boynumuzun borcu. Asla pes etmeden daha sağlam durup yaptığımız hareketlere ve konuştuğumuz cümlelere dikkat ederek, Türk milletine layık bir evlat olmak için sağlam durmamız lazım diyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu