BETPAS823 YENİ ADRESİ

Betpas823 güncel adresi değişti. Betpas823 yeni girişi oldu. Betpas823 %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Betpas823 Girişi.

Betpas823 Giriş

Spor Toto 1. Lig’in 15. haftasında dinlence edilen Göztepe-Altay maçında konuk ekip taraftarlarının bulunmuş olduğu bölümden atılan işaret fişeğiyle yaralanan Göztepe taraftarı Mehmet Çakır, hastane odasında sporseverlere seslenerek tribün olaylarının son bulmasını istedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavisine devam edilen 45 yaşındaki Göztepe taraftarı Mehmet Çakır, geçirdiği iki ameliyatın arkasından ziyaretçi kabulüne başladı.

Çakır, hastane odasında AA muhabirine vaka gününü ve sonrasında yaşadıklarını söyledi.

Gümrük müşavirliği firmasında çalıştığını ve çocukluğundan beri Göztepe taraftarı bulunduğunu dile getiren Çakır, İzmir derbisini izlemeye dost grubuyla gittiğini belirtti. Çakır, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bir şey anlamadık. Rakip ekip tribününe de bakmıyorduk. Bir şey geldiğini hissettim yalnız yüzüme doğru. Ondan sonrası aslına bakarsan kendimde değildim. Dostlarım ilk müdahaleyi yapmış oldu. Kendimi hastanede buldum. Açıkçası bilincim yerinde değildi. İki ameliyat oldum. Doktorların yardımıyla iyileştim. Yüzümde iz de kalmadı. Küçücük ameliyat izleri, ilk fişeğin girmiş olduğu yer var. Onlar için de ilaç kullanıyorum. Zaman içinde gidecek herhalde.”

“Eski yaşantıma dönmek isterim”

Yaşamış olduğu olayın arkasından her insanın tekrar maça gidip gitmeyeceğini sorduğunu ifade eden Çakır, “İlk planda gayem sağlığıma kavuşmak. Eski yaşantıma dönmek isterim. Ondan sonrasında illaki maça gideriz. Şu an tek isteğim tam anlamıyla eski yaşantıma dönmek.” diye konuştu.

Olayların arkasından kendisine fişeği atan Altay taraftarlarından şikayetçi bulunduğunu kaydeden Çakır, şunları söyledi:

“Kamu davası, adli olay aslına bakarsan. Yasa var, 6222 sayılı Kanun (Sporda Sertlik ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun). Onun işletilmesi lazım. Benim şikayetçi olup olmamamla ilgili bir alakası bulunduğunu zannetmiyorum. Hepimiz bu durumdan şikayetçi olur aslına bakarsan. Süreç iyi mi ilerleyecek göreceğiz. Tutuklu dostlar var. Ikimiz de takip edeceğiz.”

Hastanede kalmış olduğu sürede İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar başta olmak suretiyle birçok yetkilinin kendisini ziyaret ettiğini belirten Çakır, şunları kaydetti:

“Şu an hayattayız oldukca şükür. İnşallah son bulur diyoruz da son bulması için adımlar atılması lazım. Bu yasa var ise, gerektiği şeklinde uygulanması lazım. Sporda sertlik yasası var ise uygulanırsa herhalde bir sorun kalacağını düşünmüyorum. Uygulanmazsa bu vakalar sürer gider bu şekilde. İnşallah tekrar bu biçim vakalar yaşanmaz. Ben son olayım. Centilmence, kardeşçe sahada maçlar oynansın ve sahada bitsin. Kimse bir zarar görmesin.”

“Oldukça şükür başka hiç kimseye bir şey olmadı”

Beraber maça gittiği grubun içinde arkadaşlarının evlatlarının da bulunduğunu özetleyen Çakır, şu ifadeleri kullandı:

“Oldukça şükür başka hiç kimseye bir şey olmadı. Daha da vahim olabilirdi anlatılanlara nazaran. Fotoğraflara bakmadım. Görüntüyü de bir kez baktım. Merak ettim. O anda anlamadım, sonrasında da niye yapılır bu tarz bir olay, insan niye atar, rakip ekip seyircisinden karşı takıma, oldukca enteresan bir şey. Resmen bir tribün terörü yaşandı. İnşallah son bulur.”

Zor günlerinde ailesi ve arkadaşlarının kendisini asla yalnız bırakmadığını, onların desteğinin moral bulunduğunu vurgulayan Çakır, ailesini ve evini oldukca özlediğini, taburcu edildikten sonrasında en oldukca onlarla zaman geçirmek istediğini dile getirdi.

Başhekim Vekili Çakır’ın durumunu söyledi

DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Başhekim Vekili Prof. Dr. Caner Çavdar, Çakır’ın hastaneye getirildiğinde yaşamsal risk taşıdığını aktardı.

Yaralanan taraftarın sağlığına kavuşmasından büyük sevinç duyduğunu özetleyen Çavdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Alt ve üst çene kemiğinde ciddi kırıkları vardı. 7 dişi kırılmıştı. Bunun haricinde yumuşak doku travması dediğimiz bir hasarlanma, bununla birlikte kimyasal maddeye bağlı olarak akciğerinde yanıklar, gene akciğer zarında yırtıklar vardı. Yoğun bakımda tuttuk, nefes borusu ve nefes borusu denetim altına alındı. Plastik cerrahi bölümünde bilhassa alt ve üst çene kemikleriyle ilgili müdahale edildi. Sol eli ve gövdesiyle ilgili müdahaleler oldu. İki büyük ameliyat geçirdi kendisi. Yanıklarına yönelik tedavi devam etmekte. Alt çene kemiğinden ciddi bir ameliyat geçirmiş oldu. Yüzüne, titanyum kemik dediğimiz suni bir kemik de yerleştirildi.”

Çakır’ın tedavisinin bir süre daha devam edeceğini, olayların ders durumunda bulunduğunu belirten Çavdar, “Federasyonumuz, Göztepe, Altay kulüpleri başkanları, taraftarlar ve İzmirlilerde bir kenetlenme oldu. Ben şu şekilde özetliyorum vakası; bir fena talihsiz olayın pozitif yansıması oldu. Mehmet, artık spordaki centilmenliğin simgesi ve sembolü haline geldi.” dedi.

Vaka

Spor Toto 1. Lig’in 15. haftasında 27 Kasım 2022’de Gürsel Aksel Stadı’nda meydana getirilen müsabakada Göztepe taraftarlarından Mehmet Çakır, Altay tribünlerinden atılan işaret fişeğiyle yaralanmıştı.

Ambulansların sahaya girmesiyle oyun 22. dakikada durmuştu. Bu sırada bir Göztepe taraftarı, köşe gönderiyle Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’i yaralamış ve karşı karşıya gelme çıkan vakalar sebebiyle dinlence edilmişti.

Vakalarla ilgili yürütülen soruşturmada Altay taraftarlarının bulunmuş olduğu tribünden fişeği attığı belirlenen F.E. ile kaleci Özenç’i yaraladığı tespit edilen M.N.A’nın da aralarında olduğu 20 şahıs tutuklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu