WLP YENİ İSMİ

Wlp giriş adresi oldu. Wlp yeni adresi artık. Wlp %100 bonus veriyor. 7/24 Güncel Adres Takip! Wlp Girişi.

Wlp Giriş

Kırgızistan adına mühim başarılara imza atan hanım güreşçiler Aysuluu Tınıbekova, Meerim Cumanazarova ve Ayperi Medetbek Kızı, ülkelerinin gururu olmaya devam ediyor.

Son yıllarda olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında elde ettikleri derecelerle adlarından söz ettiren milliler, genç sporculara esin kaynağı oluyor.

Aysuluu ve Meerim, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda gümüş ve bronz madalya kazanarak, Kırgızistan adına bir ilke imza attı.

Dünya şampiyonu unvanını elinde tutan 30 yaşındaki Aysuluu ile dünyanın en kuvvetli güreşçileri sıralamasında 15. sırada yer edinen 23 yaşındaki Meerim, 5. İslami Dayanışma Oyunları’ndan altın madalyayla döndü.

Geride kalan yıl 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda altın, Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda bronz madalya elde eden 23 yaşındaki Ayperi de 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda kürsüyü kıl oranı kaçırdı.

– Aysuluu Tınıbekova: “Antrenörüm yardımıyla zorlukları yendim”

Kırgızistan Güreş Ulusal Ekibi Antrenörü Nurbek İzabekov yönetiminde 2024 Paris Olimpiyat Oyunları hazırlıklarını sürdüren ulusal sporculardan Aysuluu Tınıbekova, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, dünya şampiyonluğu sonrasında hanım güreşine ilginin arttığını söylemiş oldu.

10 yıl ilkin spora başladığı döneme bakılırsa hanım güreşine kamuoyunun bakışının oldukca değiştiğini belirten Aysuluu, “Güreşin bayanlara bakılırsa olmadığı yönünde tepkiler alıyordum. Antrenörüm hanım güreşinde yolu açacak olan isim olduğuma beni ikna etti. Onun yardımıyla zorlukların üstesinden gelebildim. Bana inandı ve destek oldu. Böylece 2019 senesinde ilk kez dünya şampiyonu olmayı başardım. Kırgız güreşinde tarih yazmayı başardığım için kendimle gurur duyuyorum.” diye konuştu.

– Meerim Cumanazarova: “Sporsuz bir günümü düşünmek bile istemiyorum”

Babası da sporcu olan ve 12 yaşlarında güreşe süregelen Meerim Cumanazarova ise olimpiyat bronz madalyasından daha fazlasını hedefliyor.

Dünya şampiyonu olmak için oldukca emek verdiğini ifade eden Meerim, “Sporsuz bir günümü düşünmek bile istemiyorum. Kendimi sporda oldukca mutlu hissediyorum.” ifadelerini kullandı.

– Ayperi, Aysuluu’yu örnek alarak spora başladı

Aysuluu’yu örnek alarak 14 yaşlarında spora süregelen Ayperi Medetbek Kızı, kendilerinden sonrakilere esin kaynağı olmak için ellerinden geleni yaptıklarını söylemiş oldu.

Hanım sporcuların karşılaştıkları zorluklara değinen Ayperi, tüm günü antrenmanla geçirdiklerini ve aileleriyle haftalarca görüşemedikleri dönemler bulunduğunu aktardı.

Ayperi, Türk dizileri ve filmlerini izleyerek Türkçe’yi öğrendiğini ve Türk arkadaşları yardımıyla de Türkçe’sini geliştirdiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

BETPAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN.

Başa dön tuşu